poniedziałek, 27 czerwca 2011

Sprytny wybieg

Lubię ilustracje mody. Odkąd trafiłam kiedyś w księgarni toruńskiego CSW na album poświęcony tej tematyce, raz na zawsze wyleczyłam się ze złudzenia, że każdy szkic odzieżowej kreacji wygląda tak samo. Nie mogłam oderwać oczu od rysunków, które służyły przecież eksponowaniu atutów kolekcji mody – a które tak intensywnie przesiąknięte były indywidualnym stylem ilustratorów.

Dziś zatem na tapecie ilustrowana kolekcja mody w wydaniu szkockiej artystki, Lesley Barnes.
Podoba mi się, jak Lesley bawi się fakturami i kolorami, jak różnorodnie komponuje swoje ilustracje, jaką dynamikę nadaje niektórym kreacjom (spójrzcie choćby na prace dla Christophera Raeburna z portfolio artystki – jak daleko tym rysunkom do drętwo stylizowanych postaci pań w garsonkach! ;-). Fragment wypowiedzi samej Barnes możecie przeczytać poniżej:
 Strona z książki Amelia's Compendium of Fashion Illustration.

Polecam przejrzenie całej strony artystki, na której można obejrzeć nie tylko ilustracje (z różnych dziedzin), ale i animacje. A jako wisienka na torcie – blog Lesley. Natomiast dla tych, którzy chcieliby kupić któryś z rysunków, mam tradycyjnie namiar na sklep Etsy.


Tymczasem w tym tygodniu szykuje się opis wrażeń z toruńskiego festiwalu Tofifest (choć odwiedzanego tylko przelotnie)... To będzie długa i pokręcona opowieść ;-)
Grafika Lesley Barnes stąd.

2 komentarze:

  1. Fajne te nogi - powiesiłabym sobie takie nad kanapą:-))

    OdpowiedzUsuń
  2. Brrrr, a mnie pani z klejnotem w oku straszy!:P

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie w Kieszeniach.