czwartek, 3 listopada 2011

Granatowo

Aktualnie u mnie bardzo dużo pracy, bardzo mało R. Dlatego tylko przesyłam Wam pozdrowienia, zerkając na granatowe niebo za oknem. I po raz kolejny stwierdzając, że ta jedna leniwa godzina w niedzielny poranek nie jest warta późniejszego rozpoczynania nocy w każde popołudnie.
Obrazek stąd

Tymczasem w mediach głośno o tym, że Zakon Marianów zakazał ks. Adamowi Bonieckiemu wypowiedzi publicznych. A ja łamię sobie głowę, jak to możliwe, że jedna z najbardziej łagodnych i tolerancyjnych osób, jaką znam, człowiek, którego wrażliwość i szacunek dla innych są najlepszą wizytówką mądrego, dalekiego od skostniałego zaścianka, kościoła - ma usta sznurowane formalnym zakazem. A innym przedstawicielom instytucji, którzy bez mrugnięcia okiem szerzą poglądy ksenofobiczne, za to skrupulatnie nadrabiając je narcyzmem - pozwala się na wielką swobodę; chyba tylko dlatego, że mają własne radiostacje.

Eeeech... Miłego wieczoru ;-)

6 komentarzy:

 1. Nie znoszę zmiany czasu na zimowy. Moje godziny czuwania i snu są akurat takie, że tej jaśniejszej godziny rano nie dostrzegam zza zasłoniętych okien sypialni ;). Za to kończenie dnia o 16, brrr. Nic dziwnego, że z takim niedoborem światła dziennego co roku zaliczam jesienną deprechę.

  P.S. Poza radiostacją jest i "piękny" budynek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również nie mogę pojąć decyzji w sprawie księdza Bonieckiego i również w tym wlaśnie kontekście o którym wspomniałaś. Wstyd na pełnej linii! Nie dziwi mnie już nawet impulsywna wypowiedź Jandy. Sama się zastanawiam gdzie jest mój próg akceptacji i kiedy zostanie przekroczony...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie zastanawia, dlaczego kościół zamiast promować ludzi światłych i wychodzących poza ramy, czepia się o pierdoły - pozywają Nergala i skupiają wszystkie siły wokół krzyża w Sejmie, a mogliby zająć się czymś większym, ważniejszym i DOBRYM, mają po temu środki, siły i potencjał intelektualny.

  Sami pracują na wizerunek ciemnogrodu, pełnego uprzedzeń i skostniałych poglądów. Gdzie jest miłość bliźniego? Dobrze, że Jezus wniebowstąpił, bo by się w grobie przewracał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kościół, to ziemska instytucja, doszukiwanie się w niej sacrum, to pomyłka. Poza tym, co to właściwie jest "Kościół"?

  OdpowiedzUsuń
 5. A Tygodnik Powszechny z naklejką "ksiądz Boniecki ma głos w moim domu" już macie? :) Ja mam, czytam i zastanawiam się, gdzie by tu sobie tę nalepkę dolepić...

  OdpowiedzUsuń
 6. my sElf, ostatnie zdanie Twojego komentarza mnie ujęło :-)

  Maith, mamy, mamy. Bardzo dobry pomysł z tą naklejką, swoją drogą.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoje zdanie w Kieszeniach.